fbpx

30 października, 2022

Jak w 3 krokach zacząć sprzedawać więcej w swoim eCommerce?

Udostępnij

1. Mobile First

Straciłem już rachubę ile sklepów jest totalnie do niczego na urządzeniach mobilnych...

Problem z każdym rokiem staje się dużo poważniejszy ponieważ użytkownicy coraz rzadziej przeglądają strony internetowe przez komputer stacjonarny.

Czyli to co uchodziło na urządzeniu stacjonarnym nie przejdzie na urządzeniu mobilnym.

Pierwszą rzeczą którą należy sprawdzić to współczynnik konwersji na urządzeniach moblinych i stacjonarnych. Jeśli różnica jest powyżej 30% to bardzo mocny sygnał, że coś przegapiliśmy i jest miejsce do poprawy.

Następnie przechodzimy cały proces zakupowy od strony głownej po podsumowanie zamówienia na urządzeniu mobilnym i sprawdzamy czy coś nie wygląda dziwnie.

Po tym sprawdzamy rozmiar zdjęć, rozdzielczosć w dzisiejszych czasach rzadko kiedy powinna przekroczyć 800px po długim boku. Kompresja i zmniejszenie zdjęć potrafi zmniejszyć ich rozmiar o 97% bez zauważalnego pogorszenia jakości zdjęć!

Na samym końcu weryfikujemy pliki które ładują się podczas ładowania strony. Czy próbujemy ładować pliki które nie istnieją, albo ładujemy ten sam plik 5 razy.

Im większa sprzedaż i większy ruch tym częściej musimy wracać do takiego weryfikownia sklepu.

2. Przyprowadź więcej ruch

Aby mogło wydarzyć się coś dobrego najpierw musimy sprowadzić dość dużo ludzi którzym przedstawimy swoją ofertę.

W tym miejscu należy być świadomym tego, że nie każdy produkt będzie hitem produktowym, większość z nich osiągnie małą sprzedaż na opłacalnym poziomie ale raz na jakiś czas trafia się produkt który nie dość, że będzie się sprzedawał jak ciepłe bułeczki to i dodatkowo trafi na duże ssanie rynku. Ale aby odkryć taki produkt musimy wygenerować dość ruchu.

Aby lepiej zrozumieć ruch i jego pozyskiwanie podzielimy go narazie na ruch płatny i ruch organiczny.

Ruch płatny działa

3. Zbieraj dane i optymalizuj

4. Konsultuj swoje działania


O Autorze 

Michał Biajgo

Hej!
od 2010 jestem zakochany w marketingu a w 2012 poznałem moją główną miłość E-commerce. Przez ten czas poznałem wszelkie zakątki i tajniki prowadzenia i promowania sprzedaży w Internecie. Dzisiaj współpracuję ze sklepami które już są lub niedługo mają szansę stać się liderami swoich rynków.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>